Już czas na złożenie rocznej deklaracji

5 mar, 2023

W tym roku nastąpiła zmiana i PIT-28, podobnie jak PIT-36, PIT-37 czy PIT-38, należy złożyć do dnia 30 kwietnia, a właściwie do 2 maja 2023 r., ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę, a 1 maja, jak co roku, to Święto Pracy.

A jeżeli zastanawiasz się czego dotyczy PIT-28, przypominam, że dotyczy on między innymi przychodów uzyskiwanych z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, lub innych umów o podobnym charakterze – jeżeli umowy te nie były zawierane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Coraz więcej osób wynajmuje mieszkania, dlatego wynajmujący muszą także spełnić obowiązek rozliczenia przychodów, z tego tytułu, za rok 2022.

A w jaki sposób, najprościej złożyć roczne deklaracje?
Najlepiej korzystając z usługi „Twój e-PIT”, która jest bardzo intuicyjna, a samo wypełnienie deklaracji podatkowych zajmuje kilka minut. Aby mieć pewność złożonego zeznania podatkowego najlepiej pobrać UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru), a także deklaracje podatkowe w formie PDF. Zapisz lub wydrukuj te potwierdzenia złożenia zeznania podatkowego i śpij spokojnie.

Pamiętaj także o przekazaniu 1,5% podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego.

Tak, od 2023 roku przekazujemy 1,5%, a nie jak do tej pory 1% podatku dochodowego, na szczytne cele.

Call Now Button